News

Raamat kooli ajaloost 25. October Admin


Rapla kahe koolimajaga kooli lugu

Tuletame meelde, et on ilmunud raamat „Rapla kahe koolimajaga kooli lugu“, mis valmis meie kooli 85-ndaks juubeliks. Juubelit ennast polegi saanud pidada, kuid raamatu lugemist koroona ei sega.

Raamat võiks olla iga meie vilistlase laual ja riiulis, see oleks ka sobilik ja soliidne kingitus kõigile koduloohuvilistele. Jõulud lähenevad J .

Kooli pikk, kirev ja keerdkäikuderohke tegutsemislugu kajastub selles raamatus. Sisaldades ka mitme põlvkonna inimeste lugusid nende kooliajast ja -oludest, on raamat kui omamoodi koduloolugemik. Ühtlasi peegeldavad koolijutud omaaegset kohalikku elu, sest ükski kool ei saa tegutseda omaette, väljaspool kogukonda.

Raamat pakub võimalust teha Rapla vanimas koolis saja aasta pikkune ajarännak. Selle jooksul läbitakse koolimajade tekkelugu ja kooli aastaringid, kus koolielu tähtsamad muutused, sündmused, eredamad ettevõtmised, kirkamad killud, huvitavamad faktid, rõõmud ja mured. Vähem või rohkem jõutakse koolimajadest ka välja, oma aja Raplasse.

Minevik elab edasi ülestähendatud lugudes, ka selle raamatu kaante vahel.

Raamatu on koostanud Ants Tammar, trükitud kirjastuses Kuma.

Raamatut on võimalik osta nii meie kooli kui ka Rapla Keskraamatukogust.

Rapla kahe koolimajaga kooli lugu

Tuletame meelde, et on ilmunud raamat „Rapla kahe koolimajaga kooli lugu“, mis valmis meie kooli 85-ndaks juubeliks. Juubelit ennast polegi saanud pidada, kuid raamatu lugemist koroona ei sega.

Raamat võiks olla iga meie vilistlase laual ja riiulis, see oleks ka sobilik ja soliidne kingitus kõigile koduloohuvilistele. Jõulud lähenevad J .

Kooli pikk, kirev ja keerdkäikuderohke tegutsemislugu kajastub selles raamatus. Sisaldades ka mitme põlvkonna inimeste lugusid nende kooliajast ja -oludest, on raamat kui omamoodi koduloolugemik. Ühtlasi peegeldavad koolijutud omaaegset kohalikku elu, sest ükski kool ei saa tegutseda omaette, väljaspool kogukonda.

Raamat pakub võimalust teha Rapla vanimas koolis saja aasta pikkune ajarännak. Selle jooksul läbitakse koolimajade tekkelugu ja kooli aastaringid, kus koolielu tähtsamad muutused, sündmused, eredamad ettevõtmised, kirkamad killud, huvitavamad faktid, rõõmud ja mured. Vähem või rohkem jõutakse koolimajadest ka välja, oma aja Raplasse.

Minevik elab edasi ülestähendatud lugudes, ka selle raamatu kaante vahel.

Raamatu on koostanud Ants Tammar, trükitud kirjastuses Kuma.

Raamatut on võimalik osta nii meie kooli kui ka Rapla Keskraamatukogust.