Uudised

Eesti kirjanduse päev Rapla Kesklinna Koolis 31. jaanuar Admin


Lisaks emakeelepäevale, mida tähistame 14. märtsil, on 30. jaanuar Eestis kuulutatud eesti kirjanduse päevaks. See on riiklik tähtpäev, mille auks heisatakse ka riigilipud. Eesti kirjanduse päeva tähistame 30. jaanuaril põhjusel, et sellel kuupäeval on sündinud üks meie tuntumaid kirjanikke Anton Hansen Tammsaare. Nimetatud tähtpäev on oluline, et väärtustada nii eesti keelt kui ka meie omakeelset kirjandust ja kultuuri.

Meie koolis avas eesti kirjanduse pidunädala direktor Tõnis Blank. Direktori avasõnadele järgnes kõneõpetuse ringi esinemine A. H. Tammsaare miniatuuriga „ Poiss ja liblik” päikesetrepil.

Emakeeleõpetaja Ester Šank kuulutas välja ka ülekoolilise omaloomingukonkursi pealkirjaga „ Meie maailm”. Oodatud on nii proosa kui ka luulevormis tööd, mida võib esitada kas oma klassiõpetajale või emakeeleõpetajatele kuni 15. veebruarini. Parimad tööd kanname ette emakeelepäeval.

Lisaks emakeelepäevale, mida tähistame 14. märtsil, on 30. jaanuar Eestis kuulutatud eesti kirjanduse päevaks. See on riiklik tähtpäev, mille auks heisatakse ka riigilipud. Eesti kirjanduse päeva tähistame 30. jaanuaril põhjusel, et sellel kuupäeval on sündinud üks meie tuntumaid kirjanikke Anton Hansen Tammsaare. Nimetatud tähtpäev on oluline, et väärtustada nii eesti keelt kui ka meie omakeelset kirjandust ja kultuuri.

Meie koolis avas eesti kirjanduse pidunädala direktor Tõnis Blank. Direktori avasõnadele järgnes kõneõpetuse ringi esinemine A. H. Tammsaare miniatuuriga „ Poiss ja liblik” päikesetrepil.

Emakeeleõpetaja Ester Šank kuulutas välja ka ülekoolilise omaloomingukonkursi pealkirjaga „ Meie maailm”. Oodatud on nii proosa kui ka luulevormis tööd, mida võib esitada kas oma klassiõpetajale või emakeeleõpetajatele kuni 15. veebruarini. Parimad tööd kanname ette emakeelepäeval.