Meie kooli vilistlane Hindrek Teder tiitli Silmapaistev Noor Eestlane nominent 29. märts Admin

Väike väljavõte Raplamaa Sõnumitest:

"Raplamaalt pärit ja Rapla Kesklinna Koolis õppinud Hindrek Teder on nomineeritud tiitlile Silmapaistev Noor Eestlane. Tiitliga tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes on paistnud silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusvaldkonnas.

„Oma doktoriõpingutes ja töös keskendub ta mitte-invasiivse loote sünnieelse sõeluuringute (NIPT) arendusele ja rakendamisele meditsiinis. NIPT meetod toetab loote kromosoomhaiguste varajast avastamist. Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse poolt pakutav kodumaine NIPT analüüs võimaldas kevadisel COVID-i ajal leevendada haiglate ülekoormust ja säilitada järjepidevat loote sünnieelset sõeluuringut kõigile Eesti rasedatele. Tänu Hindreku teaduslikule panusele on arendatud välja oluliselt täpsem mitte-invasiivne loote sõeluuring, mis võimaldab leevendada tervishoiusüsteemile langevat koormust,” on kirjeldatud Hindrek Tederi panust konkursi lehel..."

Loe lähemalt: https://sonumid.ee/2021/03/25/hindrek-teder-on-tiitli-silmapaistev-noor-eestlane-nominent/

Oleme uhked oma vilistlase üle!

Väike väljavõte Raplamaa Sõnumitest: