Netikirjariini tublid osalejad 23. aprill Admin

17.aprillil toimus Rapla Kultuurikeskuses selle õppeaasta maakondliku võistlusmängu Netikirjariin pidulik lõpuüritus. Kord kuus novembrist aprillini osales internetipõhises infootsimismängus kuus meie kooli võistkonda. Igaks korraks tuli läbi lugeda teos uuemast laste- ja noortekirjandusest, tutvuda lähemalt ühe laste- või noortekirjaniku elu ja loominguga. Mängus tuli lisaks leida infot andmebaasidest, lahendada keeleülesandeid, leida vastuseid kodulugu ja kultuurisündmusi puudutavatele küsimustele. Viimaseks ülesandeks oli teha ühe eesti autori 3-salmilise luuletuse põhjal video „Lugu loos“.

Meie koolist pääsesid kuue parema hulka, keda ootab ees preemiaekskursioon, 5. - 6. klasside vanuserühmast võistkond Kesklinna Kooli Kardulad (Keili Unga, Annamari Mõttus, Stine Agnette Tüvist ja Marta Lään) – III koht ning RKK Nelik (Kadi Laup, Iris Liisa Suurväli, Nele-Liis Kasela ja Eliise Leier) – VI koht. Videotest pälvis ühe kahest 5. – 6. klassidele väljaantud preemiast võistkond RKK Kell (Kirke Teder, Loore Tilk, Lorelii Estaal, Emma-Karoliine Vasnu). Õpilasi juhendasid eesti keele õpetajad ja õpetaja Kadri Laup.

Netikirjariini võistlus praegusel kujul toimus Rapla Keskraamatukogu töötajate ja õpetaja Maarika Lipsu korraldamisel neljandat aastat.

netikirjariin_2019_rkkkell