Uudised

Õnnitleme meie kooli kauaaegset koorijuhti 10. november Admin


Eesti muusikaõpetuse tipud 2020

Riho Pätsi Koolimuusika Fondi tänavused laureaadid on Urve Uusberg (Rapla Riinimanda kooride dirigent),Tiiu Loite (Tartu Mart Reiniku Kool), Anne Ermast (Tallinna Kivimäe Põhikool) ja Marrit Gerretz-Traksmann (Tallinna Muusikakool/Eesti Muusika -ja Teatriakadeemia).

Laureaate tunnustati eelmisel nädalal Eesti Teaduste Akadeemia saalis. Tunnistuse juurde kuulub ehtekunstnik Jaan Pärna kujundatud hõbemärk ja stipendium.

Fondi tegevust on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Koolibri Kirjastus.

Laureaatide tutvustustes on Urve kohta kirjutatud:

Urve Uusberg

on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi koorijuhtimise erialal, 2004. aastal omistati talle Tartu Ülikooli psühholoogia magistrikraad. 1991. aastal rajas ta Raplas psühholoogiateenistuse, on selle juht tänaselgi päeval.

1988. asutas Urve Uusberg Riinimanda kooristuudio, on selle kunstiline juht ja dirigent. Stuudio tegutseb Rapla Kesklinna Kooli juures. Kooli laste- ja noortekooridega on nad välja andnud mitmed CD-albumid: „Kõlab laul“, „Ma laulan suust ja südamest“, „Armastuse salv“, millel kõlab originaalkeeltes Veljo Tormise lastekoori tsükkel „Soome-Ugri maastikud“, mis oli nomineeritud ka Eesti Kooriühingu aasta plaadile. Tormise tsüklit tutvustati ka maakonna koolides. 2018. aastal ilmus CD „Lapsepõlves lauldud laulud“ Pärt Uusbergi rahvalauluseadetena. Sel aastal oli koor Eesti Kooriühingu Aasta Koori nominent. Urve Uusbergi koorid on pälvinud tunnustust paljudel konkurssidel nii Eestis kui ka  rahvusvahelisel tasandil. Riinimanda kooristuudio eestvedamisega on ta aidanud kinnistada kuvandit Raplast kui olulisest koorimuusika keskusest.

Tema kooride repertuaar on sageli tehniliselt nõudlik, kontserdile jõuab aga küpse ja läbitunnetatuna. Suur osa noortest, kes tema koorides on laulnud, on jäänud muusika juurde ka hilisemas elus, mitmed jõudnud muusikalise kõrghariduseni, seal hulgas tema poeg, helilooja Pärt Uusberg.

Urve Uusberg osaleb aktiivselt koorimuusika ja koolimuusika teemalistel sündmustel ja aruteludel, on olnud aastast 1980 Raplamaa laulupidude kunstilise toimkonna liige ning  aastast 1997 Rapla maakonna muusikaõpetajate sektsiooni juhataja. Aastal 1998 algatas ta  Raplamaa lastekooride festivali traditsiooni, mis kestab tänaseni.   

Urve Uusberg on pälvinud kõrget tunnustust: Valgetähe V klassi teenetemärk, Raplamaa aasta naine, mitmel aastal Kultuurkapitali Raplamaa Ekspertgrupi kultuuripreemia,  Isamaaliidu rahvuskultuuri preemia, Gustav Ernesaksa Fondi stipendium.     

 

Palju õnne, Urve, ka meie kooli õpilaste ja kolleegide poolt.

 

Eesti muusikaõpetuse tipud 2020

Riho Pätsi Koolimuusika Fondi tänavused laureaadid on Urve Uusberg (Rapla Riinimanda kooride dirigent),Tiiu Loite (Tartu Mart Reiniku Kool), Anne Ermast (Tallinna Kivimäe Põhikool) ja Marrit Gerretz-Traksmann (Tallinna Muusikakool/Eesti Muusika -ja Teatriakadeemia).

Laureaate tunnustati eelmisel nädalal Eesti Teaduste Akadeemia saalis. Tunnistuse juurde kuulub ehtekunstnik Jaan Pärna kujundatud hõbemärk ja stipendium.

Fondi tegevust on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Koolibri Kirjastus.

Laureaatide tutvustustes on Urve kohta kirjutatud:

Urve Uusberg

on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi koorijuhtimise erialal, 2004. aastal omistati talle Tartu Ülikooli psühholoogia magistrikraad. 1991. aastal rajas ta Raplas psühholoogiateenistuse, on selle juht tänaselgi päeval.

1988. asutas Urve Uusberg Riinimanda kooristuudio, on selle kunstiline juht ja dirigent. Stuudio tegutseb Rapla Kesklinna Kooli juures. Kooli laste- ja noortekooridega on nad välja andnud mitmed CD-albumid: „Kõlab laul“, „Ma laulan suust ja südamest“, „Armastuse salv“, millel kõlab originaalkeeltes Veljo Tormise lastekoori tsükkel „Soome-Ugri maastikud“, mis oli nomineeritud ka Eesti Kooriühingu aasta plaadile. Tormise tsüklit tutvustati ka maakonna koolides. 2018. aastal ilmus CD „Lapsepõlves lauldud laulud“ Pärt Uusbergi rahvalauluseadetena. Sel aastal oli koor Eesti Kooriühingu Aasta Koori nominent. Urve Uusbergi koorid on pälvinud tunnustust paljudel konkurssidel nii Eestis kui ka  rahvusvahelisel tasandil. Riinimanda kooristuudio eestvedamisega on ta aidanud kinnistada kuvandit Raplast kui olulisest koorimuusika keskusest.

Tema kooride repertuaar on sageli tehniliselt nõudlik, kontserdile jõuab aga küpse ja läbitunnetatuna. Suur osa noortest, kes tema koorides on laulnud, on jäänud muusika juurde ka hilisemas elus, mitmed jõudnud muusikalise kõrghariduseni, seal hulgas tema poeg, helilooja Pärt Uusberg.

Urve Uusberg osaleb aktiivselt koorimuusika ja koolimuusika teemalistel sündmustel ja aruteludel, on olnud aastast 1980 Raplamaa laulupidude kunstilise toimkonna liige ning  aastast 1997 Rapla maakonna muusikaõpetajate sektsiooni juhataja. Aastal 1998 algatas ta  Raplamaa lastekooride festivali traditsiooni, mis kestab tänaseni.   

Urve Uusberg on pälvinud kõrget tunnustust: Valgetähe V klassi teenetemärk, Raplamaa aasta naine, mitmel aastal Kultuurkapitali Raplamaa Ekspertgrupi kultuuripreemia,  Isamaaliidu rahvuskultuuri preemia, Gustav Ernesaksa Fondi stipendium.     

 

Palju õnne, Urve, ka meie kooli õpilaste ja kolleegide poolt.