Turvalise interneti päevad Rapla Kesklinna Koolis 12. veebruar Admin

Turvalise interneti päev  toimub igal aastal veebruari teisel teisipäeval. Sel aastal soovisime, et turvalise internetiga tegutsemisse oleks kaasatud kõik klassid.

Nii toimusid I ja II klassile  9. veebruaril veebiohutuse tunnid, kus vaadati netilammaste seiklusi ning elati kaasa Bibi tegutsemisele internetimaailmas.

III klass pani oma teadmised proovile 59 küsimusega veebiviktoriinis. Võitjaks tuli Evert Meri, II koht Soraya Sarv, III koht Karlos Ohtra.

10. veebruaril said IV ja V klassid  end proovile panna lausa mitmes kohas.

Kehalise kasvatuse tunni ajal tuli läbida õpetaja Airi Metsaääre poolt ettevalmistatud, internetialaseid tarkusi ning kiirust nõudev QR koodi jaht.

IV klasside arvestuses tulid võitjateks: Elisabet Ööpik, Kelis Rüütmaa, Johanna Herkel

V klasside arvestuses tulid võitjateks: Anett Rebane, Laura Vahtre ja Kaisi Soeson

Samal päeval kell 12:00 peeti maha kooli päikesetrepi juures robootikavõistlus, kus eelprogrammeeritud robotitel tuli lahendada erinevaid missioone.

Võistlejateks olid 4. ja 5. klasside võistkonnad.

Pingelises finaalis saavutas võidu 5A klassi võistkond koosseisus: Ralf Leon Rahu ja Stefan Sarv

II koha said 4C esindajad Joonas Voksep ja Kristjan Kallaste

11. veebruaril panid oma küberkaitse alased teadmised proovile 6. - 9. klasside võistkonnad.

Lahendada tuli 10 CTF ülesannet. Capture the Flag (CTF) on küberkaitsevõistlus, mille teemad hõlmavad süsteemide rünnakut, kaitsmist,  krüptograafiatküberhügieeni või vähem tuntud ehitusega infosüsteeme.

Ülesandeid oli erineva raskusastmega.

6. - 7. klasside arvestuses võitis Markus Peäske, II koht Jürgen Lääne, Robin Mattias Teder ja III koht Alo Ambur, Robin Sadrak

8. - 9. klasside arvestuses võitsid  Karel Reintop, Kenno Järvalt, II koht Mairo Onno, Melari Vaiknurm, III koht Aveli Rannamäe, Kadi Laup

CTF võistluse korraldajateks olid üleriigilisel küberkaitse võistlusel III koha.saavutanud Janar Rumm, Kert Vahtre ja Rauno Peets

Palju õnne kõigile võitjatele! Tegutsegem internetis turvaliselt! Järgmisel aastal jälle!

10. veebruaril said IV ja V klassid  end proovile panna lausa mitmes kohas.

Võistlejateks olid 4. ja 5. klasside võistkonnad.

II koha said 4C esindajad Joonas Voksep ja Kristjan Kallaste

Ülesandeid oli erineva raskusastmega.