Õpilastööde ja loovtööde vormistamine

Loovtöö struktuur

Tiitelleht

SISSEJUHATUS – lühiülevaade tööst tervikuna, selgitad natukene igast (ala)peatükist midagi.

Sisu

1. TEEMA VALIK - teema valik, valiku põhjendus.

2. METOODIKA - Teostustehnika ja materjalide valik, põhjendus. Kuidas ja mismoodi tööd tegid, mis selle jaoks vaja oli?

3. TÖÖ KÄIK - Töö käik ja selle jooksul tekkinud probleemid.

KOKKUVÕTE

Loovtöö ja õpilastöö tehniline vormistamine

• Töö vormistatakse arvutil A4 formaadis ühepoolsel paberilehel vertikaalse (Portrait) asetusega,
  • kirjatüüp Times New Roman, kirja suurus 12 punkti, reavahe 1,5.
  • Tekst kujundatakse nii, et lehekülje mõlemad servad jäävad sirged (Justify).
  • Vasaku serva laius on 3cm, parema 2 cm, ülemise ja alumise 2,5 cm. Lõikude vahesid korrigeeritakse dialoogiaknas Modify Style valikuga: Format–Paragraph–Indent and Spacing After 6 pt.
  • Tekst jaotatakse peatükkideks, alapeatükkideks ja punktideks.
  • Töö kõrgeim üksus (peatükk) kirjutatakse suurte tähtedega uue lehekülje algusesse. Järgnevate alajaotuste pealkirjad on suure algustähega ja järgnevad eelnevale tekstile. Pealkirjad peavad olema lühikesed, lakoonilised ja vastama töö sisule.
  • Pealkirjade järele punkti ei panda.
  • Tekstitöötlusprogrammides on sisse ehitatud pealkirjade (Heading) stiilid, mis vormistavad pealkirjad ühtlaselt, olenevalt pealkirja astmest, nummerdavad pealkirjad ja võimaldavad automaatselt moodustada sisukorda.
  • Lehekülje lõppu ei tohi jääda ainult pealkiri.
  • Pealkirjad ja tekstilõigud eraldatakse vaba ruumiga.
  • Jooniste allkirjad ja tabelite pealkirjad on trükitud kirjapunktiga 12.
  • Tekstis vältida poolitamist. Juhul, kui on vaja poolitada, tuleks kasutada nn “soft”-poolitamist (Ctrl+poolituskriips).
  • Kõik leheküljed alates tiitellehest kuni lisadeni on nummerdatud. Numbrid paigutatakse lehekülje alla keskele.
  • Tiitellehele numbrit ei kirjutata. Tiitellehel ei kasutata lausete või sõnade lõpus punkti, ilmumiskoha ja -aasta vahel koma.

Töö tiitlis ei tohi sõnu poolitada ja reas ei tohi viimaseks sõnaks olla sidesõna.

Loovtöö struktuur

Tiitelleht

Sisu

1. TEEMA VALIK - teema valik, valiku põhjendus.

3. TÖÖ KÄIK - Töö käik ja selle jooksul tekkinud probleemid.

KOKKUVÕTE

Loovtöö ja õpilastöö tehniline vormistamine

• kirjatüüp Times New Roman, kirja suurus 12 punkti, reavahe 1,5.
  • Tekst kujundatakse nii, et lehekülje mõlemad servad jäävad sirged (Justify).
  • Tekst jaotatakse peatükkideks, alapeatükkideks ja punktideks.
  • Pealkirjade järele punkti ei panda.
  • Lehekülje lõppu ei tohi jääda ainult pealkiri.
  • Pealkirjad ja tekstilõigud eraldatakse vaba ruumiga.
  • Jooniste allkirjad ja tabelite pealkirjad on trükitud kirjapunktiga 12.